Přemek Kubák
standard-title Koníčky

Koníčky

Oranžový květ

Všechno se u mě tak nějak prolíná. Pracuju v IT a mám svoji firmu. Proto mohu pracovat z domu, nebo odkudkoli. Vždy se ale snažím mít dost času i na ostatní věci.

Koníčky, to je něco, co u mě většinou vzniká tak nějak samovolně. Něco mě začne zajímat, začnu tomu věnovat čas a najednou zjistím, že už to dělám několik let. Jsou koníčky, které přicházejí a zase po kratší době odcházejí, ale pak jsou také takové, které mě drží v podstatě celoživotně.

Příroda

  • Bydlení na vesnici – Od roku 2012 bydlím na vesnici. Mám blíže do přírody, více klidu a jsem díky tomu také blíže lidem.
  • Výlety a toulky – Mám rád les, pole, louky, zkrátka pod nohama zeleno a nad hlavou modro. Nejraději mám léto, ale v přírodě je krásně a příjemně i v ostatních ročních obdobích.

Fotografování

  • Jsem cvakálista – Bylo by drzé označovat sám sebe za fotografa. Nejsem zatím profesionální fotograf. Baví mě bez přípravy zachycovat krásy světa. Proto že jsem ajťák a dělám webové projekty, tak jsem tyto dva koníčky propojil a občas používám na webech své fotografie. Proto jsem si také vytvořil vlastní fotobanku Photosarea.com.

Hudba

  • Zpívání a pozpěvování – Mezi moje největší koníčky odmalička patřila hudba. Jsem zpěvný člověk. Když si nemohu zpívat nahlas, zpívám si v duchu a neustále mi v hlavě znějí nejrůznější melodie. Více o mém vztahu k hudbě si můžete přečíst na samostatné stránce.
  • Hra na hudební nástroje – Jako školák jsem hrával na klavír a bavilo mě to. Na střední škole jsem však už nepokračoval a věnoval se víc elektrotechnice. V současné době je to tak, že si sem tam brnknu na kytaru, ale nemám vůbec žádné ambice se jí věnovat profesionálněji. Jsem takový ten několikaakordový hráč a to mi momentálně stačí.
  • Zvukař a DJ – Ač jsem nikdy nebyl ten, kdo by coby návštěvník obrážel jednu diskotéku za druhou, začali jsme už ve třetím ročníku na internátu dělat s kamarády diskotéky. Po maturitě jsem začal okamžitě pracovat, ale naštěstí jsem měl i tak dost volného času. Začal jsem proto jezdit s kapelami jako zvukař. Oba tyto koníčky jsem aktivně dělal mnoho let, ale nyní jsou uloženy k ledu.