Přemek Kubák
archive-title Kategorie Archiv: Blog

Blog

Tipy na výlety

Rubrika: Informace

Najděte snadno a rychle na Mapy.cz zajímavý tip na výlet pomocí tématicky uspořádaného seznamu výletů a užijte si cestování po České republice na jaře, v létě i po celý rok.

Mé oblíbené online služby

Rubrika: Informace

Jsou internetové služby, za které platím rád a jsou služby u kterých tak činím jen se skřípěním zubů, protože v daném segmentu neznám jinou, lepší službu. Uvádím jen ty, za které platím pravidelně.

Proč je nedostatek čipů?

Rubrika: Úvahy

Globální nedostatek čipů nás asi ještě pořádně potrápí. Proč vlastně nastal, jak dlouho bude situace trvat, co nám to přinese a jak se na problémy způsobené nedostatkem čipů připravit?

Proč lidi volí Babiše

Rubrika: Úvahy

Důvod je prostý. Je to kluk čiperná a to spoustě lidí stačí. Jejich heslo „hodně toho dokázal“ ukazuje, že pro Čechy je stále velikou hodnotou pracovitost, respektive spíš taková ta přičinlivost.

Je lhaní a kradení normální?

Rubrika: Úvahy

Dlouhodobě přemýšlím, jak se má člověk vyrovnat s tím, když ví, že někdo lže, krade a podvádí. Pro mě osobně je takové chování nepřijatelné už proto, že je pak svět složitější. Proto se snažím nelhat a nekrást. Jistě že někdy pod tlakem okolností člověk podlehne, ale je smutné, že pro někoho je takové chování normální. […]

Vykáček a Tykáček

Rubrika: Úvahy

Internet nikdy nebyl z hlediska komunikace akademickým prostorem. Přesto se ho ale podařilo s nástupem sociálních sítích dostat ještě blíže k hospodě, tedy k hospodské komunikaci. Bezbariérovost tohoto prostředí dělá s některými jedinci téměř divy. Porovnejme si stav minulý se stavem nynějším.