Pracuji s počítači od roku 1986, pohybuji se na internetu v podstatě od chvíle, kdy začalo být zajímavé se na něm nějak pohybovat. Sledoval jsem a sleduji, jak se přiblížil lidem, jak se snížily bariéry a mohl na něj začít psát kdokoli, cokoli. Způsobily to podle mě cca 4 klíčové momenty, a to – Rozšíření […]
Hodně se teď hovoří o problémech s náběhem nového systému pro stavební úřady, tedy portálu stavebníka a Informačního systému stavebního řízení (ISSŘ). Mám pocit, že na to má názor snad i hajzlbába na růžku. Já jako člověk, kterého živí internet a technologie na to názor nemám, protože vím, že celá problematika není jednoduchá. A tím by mohl můj článek na toto téma skončit. Nicméně se dopustím vzpomínky na náběh jiného státního systému, jehož jsem se účastnil.
Výhody a nevýhody předplatného obsahu na měsíc, proti placení za jednotlivá videa nebo části internetového obsahu.
Profesně se zabývám tvorbou webových stránek a online marketingem. Proto mám klienty z mnoha oborů, vnímám jejich názory, radosti, starosti a troufám si psát o oborech, ve kterých podnikají. Pracuji hodně pro realitní makléře a navazující obory, jako jsou například stavební nebo stěhovací firmy. Nejsem a nikdy jsem nebyl ekonom, ani odborník na finanční trhy […]
Poslední dobou velmi často vídám, že lidi hledají spravedlnost tam kde podle mě není a nemáme po ní ani toužit. Dožadují se vždy a všude platné rovnosti daní, rovnosti příjmů, genderové rovnosti.
Získávání klientů, to je něco, co řeší v nějaké fázi podnikání víceméně každý podnikatel či firma. Není to jen o nalezení klienta, ale také správném výběru klienta.
Napadlo mě zkusit zaúkolovat umělou inteligenci, aby mi řekla, jak by asi vypadal svět, kdyby se splnila všechna přání aktivistů. Neprozradím s čím konkrétně souhlasím a s čím nesouhlasím.
Položil jsem umělé inteligenci otázku ohledně toho, co čekají lidé od realitních makléřů. Podívejte se, co si o této profesi AI myslí. Odpovědi nebyly jakkoli upravovány!
Jsem profesí elektrikář s mnohaletou praxí, pracující nyní jako tvůrce webových stránek a webový analytik. Proto se často a rád přehrabuji v datech, která systematizuji do jasných a přehledných informací srozumitelných pro obyčejné lidi.
Závist je věčná, to víme. Ale kde se v lidech bere ta potřeba někomu závidět? Kde se bere pocit, že někdo má víc? Nedovedu na to odpovědět, ale někdy o tom přemýšlím.
Globální nedostatek čipů nás asi ještě pořádně potrápí. Proč vlastně nastal, jak dlouho bude situace trvat, co nám to přinese a jak se na problémy způsobené nedostatkem čipů připravit?
Důvod je prostý. Je to kluk čiperná a to spoustě lidí stačí. Jejich heslo „hodně toho dokázal“ ukazuje, že pro Čechy je stále velikou hodnotou pracovitost, respektive spíš taková ta přičinlivost.
Koho volit? Pokusím se o rychlou neemotivní, subjektivní rešerši politických stran, které mají větší než mikroskopickou šanci, aby se dostaly do parlamentu.
Dlouhodobě přemýšlím, jak se má člověk vyrovnat s tím, když ví, že někdo lže, krade a podvádí. Pro mě osobně je takové chování nepřijatelné už proto, že je pak svět složitější. Proto se snažím nelhat a nekrást. Jistě že někdy pod tlakem okolností člověk podlehne, ale je smutné, že pro někoho je takové chování normální. […]
Internet nikdy nebyl z hlediska komunikace akademickým prostorem. Přesto se ho ale podařilo s nástupem sociálních sítích dostat ještě blíže k hospodě, tedy k hospodské komunikaci. Bezbariérovost tohoto prostředí dělá s některými jedinci téměř divy. Porovnejme si stav minulý se stavem nynějším.
Neustále slyšíme, kolik máme Covid pozitivních a kolik lidí umřelo s covidem. Pak žonglujeme (my i novináři a politici) s tím, kdo z nich umřel na Covid, jedni ta data čtou takhle, druzí onakle a porovnávání je mezi zeměmi je v podstatě sčítání hrušek s jablky.
Otazník jsem v názvu příspěvku napsal schválně. Protože médiím věřím, ale současně také prověřuji a pochybuji. Proč, to se právě dočtete v příspěvku.
Fascinuje mě, kolik lidí vyhejtilo Landovu a Ledeckého aktivitu. Já taky nehodlám bezdůvodně běžet na testy, ale zase na druhou stranu přijímám realitu a nehodlám se dál vysilovat rozčilováním nad ní.
Nechci se pouštět do polemiky, jestli je tento plán dobrý, nebo špatný, ani jestli je proveditelný či nikoli. Jen se tak pojďme podívat, kolik těchto plánů už v historii existovalo.
Občas přemýšlím nad tím, co bych dělal, kdybych mohl cokoli. Třeba kdybych byl absolutistickým vládcem naší země a mohl ji jakkoli změnit, předělat, rozbít a znovu složit.
Byla doba, kdy jsem si velmi rád pouštěl během práce na internetu Českou televizi. Nejvíce mi vyhovovala ČT24. Bohužel to už nejde a neznám vlastně jiné médium, které bych si rád pouštěl.
Hodně rodičů si myslí, že si vyzkoušeli domácí vzdělávání a že už vědí proč ho nechtějí. To, co nyní probíhalo v rámci koronavirové šlamastyky ale není domácí vzdělávání. Rodiče jen učili děti místo učitelky, dle pokynů učitelky, podle školních osnov a to v současném hloupém vzdělávacím systému.
Po několikatýdenní dílčí odstávce světových ekonomik je najednou čistší vzduch, na některá místa dopluly ryby, které tam desítky let nebyly … Svět se zkrátka ztišil, uklidnil. A my zíráme, že příroda tohle umí. Já tedy nezírám, já vím, že stačí malilinko ubrat a příroda úžasně ožije, zajásá.
Když teď máme tu Koronavirovou karanténu, tak je vidět, jestli je náš životní styl zábavní i bez externích bavidel. Externí zábava Myslím si, že situace je daleko náročnější pro ty, kteří jich hojně využívali. Neříkám, že je to špatně využívat externí bavidla, jen to zkrátka konstatuji. Externí bavidlo je třeba kino, divadlo, restaurace, koncert, dětský […]
Děláme weby na WordPressu na šablonách (tedy bez tvorby unikátní grafiky) už dobře 8 let a i zpětně to považuji za ideální řešení. Abychom si to zjednodušili, máme stálého dodavatele šablon.
Následující pohled na dohledatelnost není seriózní analýzou. Je to spíše uživatelský pohled na to, jak pracují s informacemi o Koronaviru vyhledávače. Možná by mohl titulek znít také „Jak si vede vláda ve vyhledávačích v souvislosti s Koronavirem“, nebo tak nějak.
Zdraví je, nebo by měla být priorita každého člověka. Takže respektování vyhlášených celostátních opatření a také elementárních hygienických záležitostí, je pro mě automatické.
Včera uplynul rok od spuštění nového webu Remaxalfa.cz, vytvořeného pro firmu RE/MAX Alfa, která je dlouhodobě nejúspěšnější kanceláří v české síti RE/MAX. Pojďme se podívat, jak nám toto webové dítko za rok vyrostlo, co se podařilo, co se nepodařilo, co na nás ještě čeká a co plánujeme do budoucna.
Velmi často vídám na internetu reklamu na různé editory webových stránek, kde si je může uživatel naklikat sám za pár minut. Většinou autoři těchto systémů píší, že si takto můžete vytvořit profesionální web. Pojďme si tedy říci jak to doopravdy je a pro koho jsou taková řešení vhodná či nevhodná.
Tuto větu říkám minimálně jednou každému našemu klientovi. Ale co se za ní vlastně skrývá? Nebo spíše kdo vlastně stojí za WordPressem? A jak se to stalo, že ho zdarma používá více než 30% všech světových webů?
Jsem poměrně speciální a proto nekopírovatelný případ. Dokonce ani při práci moc nehoním efektivitu, protože mám dostatek času. Jak ho získávám, nebo spíš nezískávám,protože ho zkrátka mám a proč tomu tak je? Dovolil jsem si na to téma sepsat drobný pamflet.
Kdybych byl ministrem školství a všemocným pánem nad výchovou a vzděláváním, tak bych školu překopal od základů. Následující úvaha je o tom, jak by mělo školství ve výsledku vypadat.
Pryč jsou ty doby, kdy jsem se večer romanticky díval na okna sídliště v Bystrci a poznal podle blikání, kdo se na co dívá. Část oken poblikávala v rytmu komerční Novy, část v rytmu ČT1, sem tam nějaká ta Prima a ejhle támhle solitér sledující ČT2, nebo něco, co nešlo poznat (třeba si pouštěl něco […]
Dovolil jsem si parafrázovat Haškova Švejka, ale doufám, že taková mela, jako byla první světová válka, z toho nebude. I když před tou se také zdálo vše zalito sluncem a ještě pár dní po atentátu se nezdálo, že by se mohlo něco většího rozjet. Nechce se mi psát o tom, jestli ho měli zabít, nebo […]
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Lidé velice často sdílejí citáty. Zejména pak ty pseudomoudré … Odkud to přišlo? Od nás to nemají … A to sdílejí všichni? Všichni !!
Sociální sítě jsou fenoménem dneška. Jenže ouha, jejich role není zdaleka jen pozitivní. Ale taky rozhodně není čistě negativní. Něco je na nich pozitivní a něco negativní. Také je jejich vnímání velmi subjektivní. To, co je dobré pro jednoho, to bude zcela jistě někdo jiný vnímat negativně.
Malá úvaha o tom, kterak se na sociálních sítích z mikroproblému živelně udělá makroproblém a ten se pak intenzivně řeší … Slovenské sociální sítě (i když to nejde takto omezit, protože sociální síť nezná hranic) obletěla fotografie sypače, který v nemrazivém období sype silnici. Jedni začali nadávat, že se plýtvá solí, že se silničáři zbláznili […]