Přemek Kubák
standard-title Práce

Práce

Dělám práci, která mě baví. Tak to vždy bylo a doufám, že i nadále bude.

Vystudoval jsem střední školu se zaměřením na slaboproudou elektroniku a zdálo se mi téměř nemožné, že bych se jednou mohl živit něčím jiným. Jenže jsem někdy okolo roku 2006 začal oprašovat svoji starou lásku, tedy počítače.

Postupně jsem v nich opět našel zalíbení a začal vymýšlet vlastní internetové projekty. Z této činnosti se postupně vyvinula moje internetová firma, která mě velmi baví a stále ji rozvíjím.

Naštěstí mám práci, která mě baví a mám kolegy, kteří jsou dostatečně šikovní.

Čím se aktuálně živím?

Tvorba webů na míru

  • Proweby.cz – Projekt, který jsem si vymyslel poté, co jsem před lety nabyl dojmu, že bych mohl dělat weby na zakázku. Od počátku jsem si uvědomoval, že nemohu, ani nechci dělat vše, co je s tvorbou webových stránek spojeno. Mám sice veliký přesah a vhled do tvorby grafiky, programování i dalších oborů, ale ponejvíce jsem projektový manažer a webový analytik. Proto jsem postupem času našel kolegy, kteří umí dělat lépe to, co já zvládám pouze okrajově. Společně děláme webové stránky a navazující marketing. I když ono je možné to také otočit a říci, že děláme online marketing, jehož součástí je tvorba webových stránek. Záleží na úhlu pohledu.

Vlastní internetové projekty

  • Tipynavylet.info – Web o cestování, turistice, volném čase. Zkrátka o krásách naší krajiny a radostech života.
  • Photosarea.com – Fotobanka převážně s fotografiemi rostlin, která zatím čeká až se mi podaří sehnat odborníky na jejich určování a na následné naplnění obsahem.
  • Zdanickyles.cz – Web o krásném zákoutí jižní Moravy, tedy o Ždánickém lese, který je součástí Vnějších Karpat.

Minulé internetové projekty

  • Oblibeny.cz – Projekt, který již neprovozuji, ale svého času to byl v České republice jeden z největších webů o kulturních akcích. Byl to můj pilotní projekt, na kterém jsem se toho mnoho naučil a postupně ho dovedl do stavu, kdy měl průměrně 2 000 unikátních návštěv denně. Času, který jsem mohl projektu věnovat však ubývalo, protože jsem se věnoval více Proweby.cz a proto jsem ho cca po 8 letech prodal.

Co sem tam dělám, ale neživí mě to?

  • Zvučení kapel a DJ – Od dětství mám rád hudbu. Nejen že ji rád poslouchám, ale od roku 1993 jsem se jí začal věnovat více. Od hraní diskoték na střední škole jsem se postupně propracoval ke zvučení hudebních skupin a různých kulturních akcí. V současné době je tento koníček spíše u ledu, ale kdo ví, třeba se k němu jednou vrátím.
  • Moderování – Jsem člověk komunikativní, otevřený a proto jsem neměl nikdy problém s tím, abych také něco moderoval. Doposud jsem se nestal profesionálním moderátorem a ani jsem o to nikdy neusiloval. Moderuji pouze velmi příležitostně a možná i proto mě to baví. Je to zkrátka takové zpestření.
  • Elektronika – Pracoval jsem v minulosti jako opravář televizorů. Tento obor se sice v poslední době velmi změnil a v žádném případě už si netroufám opravovat moderní přístroje, ale opravářské uvažování mi zůstalo a stále umím ledacos vyspravit, nebo vyrobit.