Přemek Kubák
post-title Jak tvoříme weby a proč jsme levnější? https://www.premekkubak.cz/wp-content/uploads/Realitnikariera-1.jpg 2020-04-01 15:13:44 yes no Posted by Rubrika: Recenze | Úvahy

Jak tvoříme weby a proč jsme levnější?

Rubrika: Recenze | Úvahy
Jak tvoříme weby a proč jsme levnější?

Děláme weby na WordPressu na šablonách (tedy bez tvorby unikátní grafiky) už dobře 8 let a i zpětně to považuji za ideální řešení. Abychom si to zjednodušili, máme stálého dodavatele šablon.

Dodavatelská firma má portfolio šablon, které stále vyvíjí. Díky tomu víme, kde jsou v nich chybky, můžeme je opravit nebo reportovat autorům šablon a víme, že nemusíme nad technickou stránkou trávit příliš času. Víme také, kde co je v administraci a nemusíme se ji učit.


Naše reference – všechny weby, které máme v referencích, jsme dělali na šablonách.


Obsah je král!

Máme předpřipravený design i UX webu a o to víc se pak můžeme zaměřit na obsah. Všechny používané šablony mají své funkční demo, takže už na první schůzce s klientem většinou ukážu klientovi, jak by mohl jeho web vypadat, jaké jsou v základu funkce a bavíme se opět o to více o obsahu, o strategii, SEO, protože vím, že pak i na to bude mít možná klient peníze.

Jak pracujeme

Děláme ve třech lidech, kde já jsem obchodník, projekťák a SEO konzultant. Kolegyně se stará o grafiku, obsah a vyzná se i v SEO. Třetí kolega je programátor s přesahem do obsahu a SEO.

Pěkná grafika a promyšlený obsah za dobrou cenu

Ve výsledku dostane klient web za příznivou cenu a my si přesto vyděláme dostatek peněz. Nákladově jsme cca na polovině cen webů s unikátní grafikou a mnohdy na třetině ceny oproti agenturám. Cenu příznivě ovlivňuje také to, že jsme freelanceři = každý máme i jiné zakázky mimo náš trojlístek, ale umíme spolu velmi dobře spolupracovat.