Přemek Kubák
post-title Děláme weby na WordPressu https://www.premekkubak.cz/wp-content/uploads/WordPress.jpg 2020-01-30 23:08:48 yes no Posted by Rubrika: Úvahy

Děláme weby na WordPressu

Rubrika: Úvahy
Děláme weby na WordPressu

Tuto větu říkám minimálně jednou každému našemu klientovi. Ale co se za ní vlastně skrývá? Nebo spíše kdo vlastně stojí za WordPressem? A jak se to stalo, že ho zdarma používá více než 30% všech světových webů?

Je to neuvěřitelné, ale tento dnes nejrozšířenější redakční systém vyvíjí celosvětová komunita. Nestojí za ním a nevydělává na něm žádná obří korporace. Komunita má více než 420 000 členů ve 109 zemích světa a stále roste. Kromě vývoje systému jsou velmi viditelnou aktivitou komunity také WordCampy a Meetupy, tedy setkání, na kterých si uživatelé a vývojáři vyměňují své zkušenosti. A protože chceme i nadále tvořit webové stránky na WordPressu, tak se do těchto aktivit občas s mými kolegy také zapojujeme. Přinejmenším jako účastníci setkání.

Zde najdete zajímavou mapku, která je současně také rozcestníkem s odkazy na skupiny WordPressových „bláznů a nadšenců“ z celého světa.

https://www.meetup.com/pro/wordpress/

WordPress
WordPress