Přemek Kubák
post-title Já a Koronavirus Moribundus https://www.premekkubak.cz/wp-content/uploads/2019-nCoV-CDC-23312_without_background-Vlastní.jpg 2020-03-13 09:52:36 yes no Posted by Rubrika: Úvahy

Já a Koronavirus Moribundus

Rubrika: Úvahy
Já a Koronavirus Moribundus

Zdraví je, nebo by měla být priorita každého člověka. Takže respektování vyhlášených celostátních opatření a také elementárních hygienických záležitostí, je pro mě automatické.

S humorem jde všechno lépe

Jaksi si myslím, že mi neprospívá stresování z čehokoli a tak nepovažuju za dobré, abych se nějak ničil přemýšlení o tom, co mi může Koronablbec udělat. Proto si z něj raději dělám legraci. Legrace neznamená ignorování nebezpečí.

Asociál v karanténě?

I když žiju sám a jsem na samotu poměrně dobře připraven a zvyklý (jak fyzicky, tak mentálně), tak jsem přesto člověk velmi společenský a o to víc by mi v případě brutální karantény chyběl kontakt s lidmi. Lidi, kteří mají doma ženu, děti budou sice v karanténě, ale nebudou sami. Zatímco my samoťáci budeme najednou možná brutálně sami. Tak na nás nezapomeňte a sem tam nám alespoň zavolejte, nebo dorazte na návštěvu :-).

Vliv na můj business

Lidi mi teď říkají, že se mám, že pracuju z domu v IT oboru a nemusím proto mezi lidi. No to nemusím, tedy ne nutně. Koronavirus mě sice (díky snadné možnosti izolace) asi nenapadne, ale přesto už i teď má dopad na můj business. Tvorba webů je totiž fatálně závislá na prosperitě našich klientů. Pokud prosperují, prosperujeme i my. Pokud neprosperují, je to nepříjemné i pro nás.

A co s tím vším?

 • Normálně pracuju na zakázkách a kdyby nebyly, tak budu pracovat na svých projektech.
 • Rozhodně se ale nebudu bát návštěv, protože totální izolace by mi ubližovala více než jisté riziko nakažení virem.
 • Pokud se přece jen stane, že budu mít více času, tak se zakousnu do:
  • Práce na chaloupce,
  • přebrousím moji angličtinu,
  • uklidím co se dá,
  • třeba zase začnu mixovat hudbu,
  • nebo se zahrabu do čtení, nebo povídání o knížkách …