Přemek Kubák
post-title Mé oblíbené online služby https://www.premekkubak.cz/wp-content/uploads/Placene-online-sluzby.jpg 2021-12-29 12:50:22 yes no Posted by Rubrika: Informace

Mé oblíbené online služby

Rubrika: Informace
Mé oblíbené online služby

Jsou internetové služby, za které platím rád a jsou služby u kterých tak činím jen se skřípěním zubů, protože v daném segmentu neznám jinou, lepší službu. Uvádím jen ty, za které platím pravidelně.

Všechny služby, které používám mají PC i mobilní verzi, což je naprostý ideál, protože mám vše stále po ruce a nemusím nic pracně synchronizovat, nebo ukládat.

Pracovní nástroje

Disk Google (cloudové úložiště) – Google dnes zdaleka není jen vyhledávač. Jeho síla je v tom, že provozuje a propojil celou řadu dobře vymyšlených služeb. Ty většinou běží v základu zdarma, ale můžete si zaplatit za jejich funkční rozšíření a kapacitní navýšení. Google disk je jednou z takových služeb. Jedná se o cloudové úložiště, které v sobě integruje například i propracovaný online textový a tabulkový editor, ale také celou řadu dalších funkcí. Google má na tuto službu navázanou kvalitně udělanou desktopovou aplikaci, která umožňuje streamování uložených souborů. Díky tomu nemusíte mít uloženy soubory na lokálním disku, ale máte je tam zobrazené. Po otevření souboru se tento pak rychle stáhne z úložiště a spustí.

Trello (plánování projektů) – Z jednoduchého free plánovací služby se časem stal plnokrevný nástroj pro snadný management projektů i klientů. Otázkou je, kam se časem služba vyvine a jestli se z ní nestane příliš komplikovaná hydra. Uvidíme.

Collabim (analýzy klíčových slov) – Česká firma si ukousla poměrně velikou část analyticko – webařského trhu. Collabim má mnoho funkcí z nichž používáme především ty, které slouží k měření pozic klíčových slov ve vyhledávačích.

iDoklad (fakturační systém) – Česká fakturační aplikace. iDoklad má poměrně rezervy v jejím používání na mobilu, ale pozitiva převažují negativa, takže ho rád používám pro automatickou fakturaci. Integrovány jsou i funkce pro počítání nákladů a daní, které ovšem zatím nepoužívám.

Websupport (hosting pro webové stránky) – Tvoříme webové stránky a proto nutně potřebujeme kvalitního poskytovatele hostingových služeb. Na Českém trhu je jich celá řada, ale my jsme si přesto vybrali firmu ze Slovenska. Proč? Od hostingu očekávám spolehlivost, kvalitní zálohování, co nejdostupnější a nejrychlejší technickou podporu a přehlednou administraci. Přesně tohle mě na Websupportu vyhovuje. Cena je také důležitá, ale není to to nejpodstatnější.

Pro volný čas

Windy (přehledné předpovědi počasí) – Malý projekt Iva Lukačoviče, což je zakladatel Seznam.cz, který postupně vyzrál v plnohodnotnou mezinárodní službu, jejíž data jsou velmi přesná. Jsem s předpověďmi Windy velmi spokojen.

YouTube premium – Platím si tuto službu především proto, že díky tomu mohu přehrávat videa v mobilu na pozadí, tedy při vypnutém displeji. To mi velmi vyhovuje, protože mnoho videí poslouchám jako podcast, tedy jako audiostopu.

DvTv extra – Prvoligový novinářský projekt. DvTv vyrostla do krásy a proto jsem ochoten tuto službu podpořit i přes to, že placená verze nabízí pouze přehrávání bez reklam a mnoho jiných výhod nemá.

Služby, za které rád zaplatím, když je začnu více potřebovat

Deepl (online slovník) – Perfektně fungující online slovník, který je aktuálně nejlepší ze všech, které znám. V mnoha ohledech předčil i Google translator. Proto jsem ochoten za něj začít platit v momentě, kdy mi nebudou stačit jeho základní schopnosti.

EWA (anglický jazyk) – Výukový systém, který je založen na online čtení zjednodušených audioknih a prací se slovíčky, která se v nich vyskytují. Aplikace má také zkoušení slovíček a další vychytávky.

Toggl (měření odpracovaného času) – Zatím využíváme free verzi, ale je možné, že se to časem změní.