Přemek Kubák
post-title Proč lidi volí Babiše https://www.premekkubak.cz/wp-content/uploads/Andrej-Babis-scaled.jpg 2021-10-05 12:00:06 yes no Posted by Rubrika: Úvahy

Proč lidi volí Babiše

Rubrika: Úvahy
Proč lidi volí Babiše

Důvod je prostý. Je to kluk čiperná a to spoustě lidí stačí. Jejich heslo „hodně toho dokázal“ ukazuje, že pro Čechy je stále velikou hodnotou pracovitost, respektive spíš taková ta přičinlivost.

Ne že by lidi čiperného člověka považovali za dobrého, ale jaksi mají pocit, že když bude čipera kopat za ně, nebo je dokonce povede, tak to bude dobrý. Je to stejný, jako když se za komančů vedoucími, řediteli, referenty stávali ti, kteří dokázali věci zařídit. No a tak je to i dnes. Části lidí stále imponuje, když je někdo schopný a nevadí jim, že je všeho schopný.

Jaké jsou Babišovy nejsilnější zbraně

  • Pochopil, že politika je marketing.
  • Umí v lidech vyvolat emoce a dobře jich využít.
  • Umí ze sebe ve správný moment udělat oběť a chudáčka.
  • Je ochoten zahodit zodpovědnost a ze státních peněz rozdávat dárečky.
  • Dokáže si přivlastnit úspěchy a naprosto mlčet o neúspěších.
  • Na rozdíl od ostatních neuráží jednodušší lidi.
  • Není nudný a pochopil, že lid má rád baviče.

Babiš není černobílý

Nejsem nějaký zaťatý antibabišovec, ani tepač zlodějů a zlotřilců. To bych se uteal k smrti, protože je tady obrovské množství lidí, kteří kradou, podvádějí, lžou a není v mých silách proti nim jakkoli bojovat a proto se jimi ani moc nechci zabývat. Nicméně se blíží parlamentní volby a mě přijde hloupé, aby i nadále tvořil zákony ten, kdo je pak využívá v businessu a aby si dotace od státu či EU přihrával ten, kdo reprezentuje stát.

Jestli je Babiš víc lump, nebo víc hrdina, to ať posoudí jiní.

Co po Babišovi?

Není těžké sestřelit Babiše. Stačí, aby se správně spojila opozice a došlo by k tomu. Jenže co pak, co až prohraje volby a odejde? Je zde někdo, kdo by dokázal být dobrým lídrem, tedy premiérem? Je zde výrazná osobnost, která dokáže mluvit se širokým spektrem politiků a třeba i sjednocovat lidi? Podle mě není. Místo toho je zde celá řada nemoudrých až populistických kohoutů, kteří by rádi získali moc. Mnozí z nich už ovšem skoro neudrží moč a schází jim kreativita, nadhled, respekt … Prostě takový ten mladický elán, který bychom potřebovali. Nepotřebujeme ve vedení země staré chlapíky, kteří si ještě chtějí užít, ani mladé levicové šviháky, kteří by tady chtěli budovat přestřeleně sociální stát. Nepotřebujeme ani xenofoby, populisty a ultrapravicové pseudovlastence, kteří si myslí, že vlastenec je ten kdo někoho vyhání a bojí se i černýho kafe.

Potřebujeme moderní, pokud možno mladé, kreativní, respektující, poctivé, podnikavé lidi, za kterými se netáhne smrad z minulosti a nebojí se budoucnosti. A takového člověka bohužel u nás jaksi nyní nevidím.