Co se stane po odchodu Andreje Babiše z politiky?

Rubrika: Analýzy | Blog o všem možném i nemožném

Aktuální volební průzkumy dávají ANO přes 31 %. Co by se ale stalo, kdyby tato strana ze dne na den zanikla, tedy kdyby pan Babiš z jakéhokoli důvodu náhle odešel z politické scény? Zkusil jsem si to promyslet a výsledek je překvapivý: Babišovská pravice by se ocitla v troskách, opoziční blok by získal pohodlnou většinu a skoro čtvrtina bývalých voličů ANO by prostě přestala chodit k volbám. Přiznávám, že je to optimistický scénář a je to jen fabulace, ale nevyšlo to zkrátka tak tragicky, jak jsem si původně myslel.

Proč lidi volí Babiše

Rubrika: Úvahy

Důvod je prostý. Je to kluk čiperná a to spoustě lidí stačí. Jejich heslo „hodně toho dokázal“ ukazuje, že pro Čechy je stále velikou hodnotou pracovitost, respektive spíš taková ta přičinlivost.