Přemek Kubák
post-title Nakažená média – všichni tu zemřeme! https://www.premekkubak.cz/wp-content/uploads/little-boy-1635065_1920.jpg 2020-09-24 08:56:58 yes no Posted by Rubrika: Blog | Fejetony | Úvahy

Nakažená média – všichni tu zemřeme!

Rubrika: Blog | Fejetony | Úvahy
Nakažená média – všichni tu zemřeme!

Byla doba, kdy jsem si velmi rád pouštěl během práce na internetu Českou televizi. Nejvíce mi vyhovovala ČT24. Bohužel to už nejde a neznám vlastně jiné médium, které bych si rád pouštěl.

Děs a běs ještě nikoho nevyléčil

Najednou nám jakoby mávnutím kouzelného proutku téměř zmizely z mediálního prostoru ostatní události a média jedou jen Koronavirus. V podstatě vždy do minuty od spuštění toto slovo zazní, nebo mi ho neservírují v nějaké jiné formě (třeba do titulku). Považuju tento stav, kdy média promořují populaci strachem a tunou nepodstatných informací denně, za totálně nezdravý a doufám, že to přece jen jednou pomine.

O České televizi jsem si myslel, že je to seriózní informační kanál, ale vidím, že už bohužel také není. Nejde o to, že by byla informace o Koronaviru nepravdivé, ale zkrátka a dobře je jich moc. Myslím si, že nepotřebujeme vědět, kdy si který ministr utřel nos a kdo kde zakašlal. Nepotřebujeme ani vědět, jestli máme o xxx nakažených víc než včera, protože ta čísla už lidé stejně nevnímají. Nepotřebujeme vědět, že ministr zdravotnictví navštívil nějakou nemocnici a koho tam potkal. Nepotřebujeme vědět, že v Ruanda-Urundi je nakažený premiér.

Mediální masáž poškozuje ekonomiku

Kdyby se spočítalo, kolik času 7 milionů dospělých Čechů věnovalo informacím o Koronaviru, tak by se zjistilo, že to nesmyslné poslouchání informací způsobilo polovinu poklesu ekonomiky. Vlastně by se užitečné informace daly veřejnosti sdělit během pěti minut denně. A tak se jdu zase raději věnovat tvorbě webů a ne píkovinám.